V októbri sme v našom kostole spolu s bratom Alanom, dominikánom z Košíc, oslávili sv. Františka; pri akcii „Milión detí sa modlí ruženec“ sa nám na Mariánskej hore podarilo odfotiť s otcom biskupom Františkom Trstenským; v našom kostole sme spustili lektorskú službu a tiež sme spolu s Rytierstvom Nepoškvrnenej putovali na Mariánsku horu. Čo nás čaká v novembri?
Začiatok novembra už tradične upriamuje náš pohľad na nebo a očistec. Preto sa od 1. do 8. novembra budeme v našom kostole modliť za zosnulých z vašich rodín, ktoré ste nám nahlásili v sakristii alebo mailom. Keďže v sobotu 1. novembra je prikázaných sviatok Všetkých svätých, budú sväté omše ako v nedeľu. V nedeľu 2. novembra, na Spomienku všetkých verných zosnulých veriacich, budeme rozjímať nad slovami sv. Františka „buď pochválený, môj Pane, za sestru telesnú smrť“. V pondelok 3. novembra, na Spomienka všetkých zosnulých troch františkánskych rádov, vás o 15:00 pozývame do nášho kostola na františkánsky ruženec a svätú omšu, po ktorej sa odoberieme na cintorín ku hrobom našich bratov a pomodlíme sa tam za našich zosnulých príbuzných.
Vo štvrtok 6. novembra budeme prežívať deň modlitieb o blahorečenie brata Štefana Iglódyho. O 17:00 budeme sláviť svätú omšu v obci Rad na Zemplíne, kde sa nachádzajú jeho telesné pozostatky. Keďže v Levoči je v tento deň Večer milosrdenstva, nebudeme robiť žiadnu protiakciu. V Levoči si preto brata Štefana pripomenieme krátkym filmom už v nedeľu 2. novembra o 17:00 a to v našom kostole, v miestnosti oproti sakristii. Ak vás táto téma zaujíma, ale nemôžete prísť, vyhľadajte si na youtube.com heslo „brat Štefan“ a pozrite si tento polhodinový film doma. A kto by chcel, môže s nami vo štvrtok 6. novembra putovať do Radu. Autobus odchádza o 13:15 od Sédrie. Predpokladaný návrat do Levoče je okolo 23:00. Prihlásiť sa dá do pondelka 3. novembra osobne v sakristii alebo mailom na levoca@minoriti.sk.
V sobotu 8. novembra dopoludnia sa v našom kláštore stretnú františkánski terciári. Potom nás čaká slávnostný obed, pri ktorom oslávime meniny pátra Martina a šesťdesiatku pátra Petra. Večer chceme ísť s mladými do Košíc, kde bude vystupovať Padre Guilherme. Kňaz dídžej – čo viac dodať? V nedeľu o 10:30 sme dostali pozvanie do Brezovičky na odpust pri príležitosti sviatku sv. Martina a ak Pán Boh dá, popoludní sa v našom kláštore stretnú mladé rodiny.
V októbri sme uvažovali aj nad tým, či počas dlhých nedeľných zimných večerov pokračovať v premietaní seriálu o Ježišovi s názvom The Chosen. V našej bezradnosti nám pomohol prieskum verejnej mienky, ktorý sme vykonali v nedeľu 19. októbra pri svätých omšiach v našom kostole. Zapojilo sa 83 respondentov, z ktorých: 24 sa vyjadrilo, že neprídu; 12 sa vyjadrili, že skôr neprídu ; 15 respondentov ešte nevie; 17 sľúbili, že sa prídu pozrieť a 15 chcú v premietaní pokračovať. Keďže ani v minulom roku nechodilo viac ľudí, rozhodli sme sa, že od 9. novembra budeme v premietaní pokračovať, a to každú nedeľu o 17:00. Veď aj Pán Ježiš mal spočiatku iba 12 učeníkov.
V piatok 14. novembra o 19:00 sa môžete tešiť na ďalšie otvorené stretnutie Spoločenstva Pavol. Hosť Matej Kurbel bude v našom kostole rozprávať na tému „Ako zostať v prítomnosti Boha.“
V nedeľu 16. novembra popoludní o 14:00 pozývame na spoločnú prechádzku. Stretneme sa pri soche Ľudovíta Štúra a pôjdeme na Starú hrhovskú cestu púšťať šarkany.
V sobotu 29. novembra budeme sláviť sviatok Všetkých svätých troch františkánskych rádov a zároveň začneme novénu pred Slávnosťou Nepoškvrneného Počatia Panny Márie. Každý deň sa nám prihovorí pozvaný kazateľ a na samotnú slávnosť dokonca jeden z biskupov, ktorého meno sa dozviete v ďalšom vydaní LIMky. A nezabudnite, že v nedeľu 30. novembra má meniny brat Ondrej.
br. Tomáš M. & spolubratia
