14. Nedeľa v období cez rok (7.7.2024)

 1. Liturgický kalendár
  • v stredu spomienka sv. Veroniky Giulianiovej, panny, členky 2. rádu sv. Františka
  • vo štvrtok sviatok sv. Benedikta, opáta, patróna Európy
 2. Dnes je celodiecézna zbierka na obnovu pútnického domu na Mariánskej hore.
 3. V mesiaci jún sme na Pamätník nenarodeným v našom kostole vyzbierali 40 €. Viac informácii o tomto projekte nájdete na letáčikoch pri východe z kostola. Vaše milodary môžete buď nechať v sakristii alebo poslať priamo na transparentný účet SK42 0900 0000 0052 0886 4521.
 4. Tento týždeň sa v našom kláštore uskutočnia Prázdniny u minoritov. Pozvanie prijalo 11 mladých, s ktorými budeme dopoludnia pracovať v kláštore a popoludní sa vyberieme na výlety do okolia. Ak by ste nám chceli darovať niečo zo záhrady, alebo niečo upiecť, budeme vďační.
 5. Vo piatok po svätej omši o 15:50 prosíme o upratovanie kostola ružu pani Danky Bobkovej.
 6. V stredu 17. júla o 17:00 sa v našom kostole uskutoční koncert súboru starej barokovej hudby Ensemle Thesaurus Musicum. Vstup je zdarma.
 7. Pri východe z kostola si môžete vyzdvihnúť nové číslo Minoritského listu.
 8. Oznamy farského kostola
  • Rozlúčka s p. kaplánom Patrikom Miturom sa bude konať počas večernej sv. omše v pondelok 8. júla o 19:00. Všetci ste srdečne pozvaní.
  • Vo štvrtok sa uskutoční púť kresťanských seniorov na Mariánskej hore v Levoči. Program začne o 7:50 privítaním pútnikov, potom bude nasledovať príhovor, modlitba ruženca a sv. omša. Hlavným celebrantom bude spišský diecézny biskup Mons. František Trstenský. Program púte je zverejnený na výveskách.
  • V piatok bude večerná svätá omša spojená s katechézou pre deti.
  • Na budúcu nedeľu máme oktávu hlavnej púte. Na Mariánskej hore ju začneme sláviť modlitbou sv. ruženca o 14:00, a potom nasleduje sv. omša o 14:30.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *