Oznamy Nedeľa Zoslania Ducha Svätého (19.5.2024)

 1. Liturgický kalendár
  • v pondelok Svätodušný pondelok
  • v štvrtok sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho a večného kňaza
  • v piatok sviatok Výročia posviacky Baziliky sv. Františka v Assisi
  • budúca nedeľa je slávnosťou Najsvätejšej Trojice
 1. Májové pobožnosti sú v našom chráme od pondelka do piatku o 15:30, v sobotu po svätej omši a v nedele o 15:45.
 2. Pri príležitosti dnešnej odpustovej slávnosti vás v prípade priaznivého počasia dnes popoludní od 15:00 do 17:00 pozývame na grilovačku na dvore nášho kláštora. Pripravený bude aj program pre deti.
 3. V utorok pokračuje Veľká novéna pred sviatkom sv. Antona Paduánskeho.
 4. V piatok po svätej omši o 15:50 prosíme o upratovanie kostola ružu pani Márie Kočišovej.
 5. Od piatku do nedele sa na Spišskej Kapitule uskutoční 11. ročník kultúrno-duchovného festivalu Dni Spišského Jeruzalema. Viac informácií nájdete na výveske a na stránke spisskyjeruzalem.sk.
 6. v dňoch od 2. do 8. júna 2024 uskutočnia biskupi Slovenska návštevu Ad limina apostolorum v Ríme. Takáto návšteva sa koná každých päť rokov. Na jednotlivých sekciách Rímskej kúrie budú diecézni a pomocní biskupi hovoriť o stave cirkvi na Slovensku. Súčasťou návštevy bude i spoločné stretnutie biskupov s pápežom Františkom na osobnej audiencii v piatok 7. júna 2024. Keďže biskupi nás prosia o modlitbu, v sobotu začneme 9-dňovú duchovnú prípravu na túto udalosť.
 7. Oznamy farského kostola
  • V pondelok po Zoslaní Ducha Svätého budeme ráno v Bazilike sv. Jakuba sláviť Svätodušný pondelok. V tento deň večerná sv. omša v Bazilike sv. Jakuba bude s formulárom Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi. Na Mariánskej hore bude sv. omša o 16:00. V Závade bude sv. omša o 17:00 a v Levočskej Doline o 18:00.
  • Na budúcu nedeľu si na Mariánsku horu vykonajú púť členovia nášho ružencového bratstva. Púť sa začne modlitbou posv. ruženca o 14:00, pokračuje Mariánskou pobožnosťou a po tom bude sv. omša.
  • Na 8. septembra organizujeme „farský deň“ Deň kresťanskej rodiny, ktorý je stretnutím všetkých ľudí dobrej vôle, jednotlivých cirkví pôsobiacich na území mesta, je stretnutím mladších i starších, veriacich i hľadajúcich. Ak má niekto záujem zapojiť sa do organizácie, prvé stretnutie bude 28. mája o 17:00 v pastoračnej miestnosti na fare.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *