Oznamy Narodenie Pána (25.12.2022)

 1. Dnes je slávnosť Narodenia Pána. Po svätých omšiach o 11:00 a 16:00 Vás pozývame na nádvorie nášho kláštora na predstavenie Živého Betlehema a na kapustnicu, ktorú pripravia chlapi z Domu sv. Františka. O 13:30 bude v našom chráme vianočný koncert Mareka Gernáta a Kysuckého prameňa. Vstupné je dobrovoľné.
 2. V pondelok je sviatok sv. Štefana. Sv. omše budú ako v nedeľu. Po svätej omši o 11:00 v našom kostole vystúpia koledníci Dobrej noviny. V rámci ich koledovania prebieha verejná zbierka určená na podporu humanitárnych a rozvojových projektov v subsaharskej Afrike.
 3. V stredu o 16:30 bude v Bazilike sv. Jakuba vianočný koncert ZUŠ Lipany a brazílskeho dirigenta Altamira Bernardesa.
 4. Vo štvrtok po sv. omši o 15:50 prosíme o upratovanie kostola ružu p. Emílie Horváthovej.
 5. V piatok po svätej omši o 15:50 bude stretnutie Rytierov Nepoškvrnenej a ctiteľov Panny Márie.
 6. V sobotu o 15:50 bude v našom chráme svätá omša na konci Starého roka s ďakovnou pobožnosťou. V Bazilike sv. Jakuba bude o 19:00. O 24:00 bude v Bazilike na Mariánskej hore sv. omša.
 7. Na budúcu nedeľu o 15:00 bude v našom chráme pobožnosť k Božiemu milosrdenstvu a k Duchu Svätému na začiatku Nového roka.
 8. Ďakujeme mužom z Domu sv. Františka za prípravu vianočných stromčekov a šopky pre Živý Betlehem, ženám za výzdobu kostola, speváckemu zboru za skrášlenie liturgických slávení. Zbor bude spievať ešte 25.12. o 9:00 a 26.12. o 16:00. Všetkým, ktorí sa pričinili o obohatenie slávenia tajomstva narodenia Pána vyjadrujeme úprimné Pán Boh zaplať.
 9. Vzadu na stolíku si môžete kúpiť knihu Živé slovo, v ktorej nájdete krátke zamyslenie k evanjeliu každého dňa. Medzi pozvanými autormi je aj brat Tomáš M. Vlček. Odporúčaná cena je 13€.
  Vzadu je aj vianočné číslo Minoritského listuminoritský kalendár.
 10. V sakristii Baziliky sv. Jakuba je možné zakúpiť nástenný kalendár s vitrážami Baziliky Navštívenia, ktorý aj tento rok pripravili sestry z Mariánskej hory. Stojí 3€.
 11. Liturgický kalendár
  • v pondelok sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka
  • v utorok sviatok sv. Jána, apoštola a evanjelistu
  • v stredu sviatok Svätých Neviniatok, mučeníkov
  • v piatok sviatok Svätej rodiny Ježiša, Márie a Jozefa
  • v sobotu spomienka sv. Silvestra I., pápeža
  • v nedeľu slávnosť Panny Márie Bohorodičky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *